Fizika. Ez most óriási divat, főleg az újdonsült flash játékok körében. Vannak egyszerűbb és vannak komplexebb fizikát használó játékok. Persze azt, hogy mekkora élmény a velük való játszás, a legtöbbször egyáltalán nem a bonyolultság határozza meg. Sőt! Sok esetben a legjobb időtöltést ígérő játékok a legprimitívebb grafikát alkalmazzák, hozzá pedig egy meglehetősen egyszerű fizikát. A Ballero pontosan ilyen.
Ki ne szeretné a "rakj össze hármat, vagy többet és eltűnik" játékokat? Ebben az esetben is erről van szó, egy szimpla körben kell színes golyókat kilőni, általunk megadott irányba és erővel, törekedni arra, hogy 3 vagy több egyszínű golyó kerüljön eléggé közel egymáshoz. Ezek ugyanis ilyenkor eltűnnek, növelve a pontszámot. A golyók egymással is kölcsönhatásba lépnek, tehát a gyengébb lövések eredményeképpen távolra sodródott golyókat akár meg is célozhatjuk, billiárd szerűen lökdösve őket. A megfelelő közelségben tanyázó golyókat egy vonal köti össze a képernyőn. A játék folyamatosan nehezedik, egyre több terelő lemez szerű akadály kerül a körbe, mely megnehezíti a mandínert. Kezdés előtt 5 nehézségi szint közül van lehetőségünk választani.
Minden pályán van egy előre meghatározott maximum, ha ennél több golyónk marad a képernyőn, a játék véget ér.
Sikeresen teljesített pálya esetén -2000 bonus pont mellett- a fennmaradt golyókért 50-50 pont büntetést kapunk!
Külön érdem, hogy a zene és a hangeffektek külön kapcsolhatók ki/be.
Érdekes színfolt ez a kis játék. Figyelmbe véve, hogy mennyi játék alkalmazza a fent már említett alapötletet, úgy gondolom, ez a kivitelezés mindenképpen megér egy próbát. Jó látni, hogy a flash játékok ötlettára szinte kimeríthetetlen.